הפקת סרטים דוקומנטרים

הסרט המלא על ניסן נתיב ''המורה למשחק''

"המורה למשחק": צוהר לנפשו של ניסן נתיב

סרט תיעודי על דמותו אפופת המסתורין של ניסן נתיב מתמקד בירושה שהותיר למקורביו. המורה המיתולוגי למשחק הורה לחלק פריטים מאוסף האמנות שלו לאנשים שהיו יקרים ללבו, אבל התאמת הפריטים לאנשים נהפכה לפרוצדורה מבלבלת, מנוכרת ומתעתעת

בזמנו שביימתי את הסרט "המורה למשחק" נפלו בחלקי סרטי 16 ממ שצלמו זוג היוצרים לינה צ'פלין וסטניסלב (סלבה) צ'פלין. בזכותם כאמור ובזכות היכולת שלנו היום בסטודיו האנה בי לסרוק סרטי 8 ממ ו 16 ממ באיכות FRAME BY FRAME הצלחנו לשחזר את הסרטים הנדירים הללו.  

הפקת סרטי תעודה בסטודיו האנה בי

 

הפקת סרט תעודי, הידוע גם בשם סרט דוקומנטארי הינה מלאכה מורכבת, מאתגרת ומרתקת. להבדיל מסרט עלילתי שבו התסריטאי שולט בסיפור בהפקת סרט דוקמנטרי הסיפור נכתב תוך כדי התקדמות. הצלם הוא כמו דייג – דג את חומרי הסרט ומשתדל להיות במקומות הנכונים ולתת לסיפור להצטלם. סרטים תעודיים הוא ג'נרי למגוון רחב של סרטים אשר המשותף להם הוא תעוד המציאות. ישנם סרטים דוקומנטרים היסטורים, אישיים, חברתיים ואפילו עסקיים. 

סרטי תעודה הם בעלי ערך היסטורי המספקים הצצה אל דמות או מקום אשר לא בלעדי הסרט סיפורם לא היה מונצח.

בסטודיו האנה בי אנו מתמחים בהפקת סרטים תעודיים, שכן שלומי ואבישג הם בוגרי בית הספר לקולנוע ע"ש סם שפיגל. שלומי עבד בעובדה וסרטו המורה למשחק הוקרן בפסטיבל ירושלים וביס דוקו וזכה לתמיכת קרן רבינוביץ. 

דברו אלינו

רוצים לדעת יותר? כמה עולה? איך מביאים? מה מקבלים? יש סכנה…אין סכנה?כולל דיסק און קי או לא כולל…

הפקת סרטים תיעודיים

הסרט '' האיש שלא היה '' מאת שלמה חיון עבור עובדה (שידורי קשת)

סרט מייקינג ''הבודדים''

הפקת סרט תיעודה עבור שרות הסרטים הישראלי

הפקת סרט תיעודי על אילן רמון

פרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים

לקוחות של סטודיו האנה בי

הפקת סרט דוקומנטארי עבור ''תגלית''

הפקת סרט דוקומנטארי פרס המלחינים

כמה עולה להפיק סרט דוקומנטרי

מחירון הפקת סרט תעודי

כמה עולה להפיק סרט תעודי? שאלת מיליון הדולר…התשובה לשאלה זו היא הרבה יותר פשוטה ממה שאתם חושבים. מרכיבי עלות הפקת סרט תיעודי מורכבים ממספר גורמים. הדבר הראשון הוא התסריט. כל סרט מתחיל מרעיון שאותו צריך לפצח ולכתוב לו תסריט. התסריט מנחה את כל הגורמים המעורבים בהפקה כיצד יראה הסרט וכיצד צריך להפיק אותו בצורה הכי יעילה. ככל שהגוף המעוניין להפיק סרט תעודי יהיה סגור על עצמו ככה יהיה פשוט יותר להבין עלויות ולהגיע ליעילות גבוהה יותר. יעילות בהפקה מתבטאת בחיסכון כספי ניכר. כל תסריטאי גובה את מחירו ותלוי בשעות העבודה ומספר הגרסאות אליהם צריך להגיע עד האישור הסופי. לאחר התסריט ניתן לאמוד עלות של הסרט ולפרק אותו למספר ימי צילום. ימי הצילום הם המרכיב השני בעלות הפקת סרט דוקומנטארי. שוב פעם גם כאן המפתח הוא להיות יעילים ולנסות לאחד לוקיישנים לראיונות. לאחר שיש תסריט וצילומים נכנסים לעריכה ואותה ניתן למדוד לפי משמרות עריכה ומספר השעות שצריך לעבוד על הסרט – רק כדי לסבר את האוזן בסרטים תעודיים שמוקרנים בטלויזיה (לא כתבות חדשותיות)  יחס הזמן לדקת שידור הוא כעשר שעות עריכה…כן כן. על כל דקה של שידור לוקח בממוצע משמרת עריכה…תעשו חשבון.

מחירון הפקת סרט תיעודיים

"המסתורין האמיתי שבעולם הוא הגלוי, לא הנסתר…"

אוסקר ווילד