הפקת סרטים דוקומנטרים

Play Video

הסרט המלא על ניסן נתיב ''המורה למשחק'' לצפייה בסרט יש לכתוב את הססמא: TheActingTeacher

דוקו דרמה: על "המורה למשחק" רנן שור, מנהל בית הספר לקולנוע "סם שפיגל", הפיק סרט על ניסן נתיב ז"ל, מנהל בית הספר למשחק הנושא את שמו. שיחה לקראת שידור הסרט הערב בערוץ "Yes דוקו "

"המורה למשחק": צוהר לנפשו של ניסן נתיב סרט תיעודי על דמותו אפופת המסתורין של ניסן נתיב מתמקד בירושה שהותיר למקורביו. המורה המיתולוגי למשחק הורה לחלק פריטים מאוסף האמנות שלו לאנשים שהיו יקרים ללבו, אבל התאמת הפריטים לאנשים נהפכה לפרוצדורה מבלבלת, מנוכרת ומתעתעת

ניסן נתיב, חתן פרס ישראל לתיאטרון, נפטר באפריל 2008, בגיל 86, ללא שארים, שלושה שבועות לפני קבלת הפרס. בצוואתו הוא בחר להוריש ל-21 אנשים שהיו יקרים לליבו, בהם אחדים מבוגרי הסטודיו למשחק שהקים, פריטים מאוסף האומנות שלו. באמצעות אותם יורשים, עוקב הסרט אחרי אישיותו רבת הסתירות של אחד הבנאים המרכזיים של התיאטרון הישראלי המודרני: גיבור תרבות שרצה להיות שחקן ומורה, נדחה על ידי הממסד, ופיתח השקפת עולם אלטרנטיבית עליה נלחם ושילם מחיר אישי ואנושי.

"המורה למשחק": צוהר לנפשו של ניסן נתיב

סרט תיעודי על דמותו אפופת המסתורין של ניסן נתיב מתמקד בירושה שהותיר למקורביו. המורה המיתולוגי למשחק הורה לחלק פריטים מאוסף האמנות שלו לאנשים שהיו יקרים ללבו, אבל התאמת הפריטים לאנשים נהפכה לפרוצדורה מבלבלת, מנוכרת ומתעתעת

הפקת סרטי תעודה בסטודיו האנה בי

 

הפקת סרט תעודי, הידוע גם בשם סרט דוקומנטארי הינה מלאכה מורכבת, מאתגרת ומרתקת. להבדיל מסרט עלילתי שבו התסריטאי שולט בסיפור בהפקת סרט דוקמנטרי הסיפור נכתב תוך כדי התקדמות. הצלם הוא כמו דייג – דג את חומרי הסרט ומשתדל להיות במקומות הנכונים ולתת לסיפור להצטלם. סרטים תעודיים הוא ג'נרי למגוון רחב של סרטים אשר המשותף להם הוא תעוד המציאות. ישנם סרטים דוקומנטרים היסטורים, אישיים, חברתיים ואפילו עסקיים. 

סרטי תעודה הם בעלי ערך היסטורי המספקים הצצה אל דמות או מקום אשר לא בלעדי הסרט סיפורם לא היה מונצח.

בסטודיו האנה בי אנו מתמחים בהפקת סרטים תעודיים, שכן שלומי ואבישג הם בוגרי בית הספר לקולנוע ע"ש סם שפיגל. שלומי עבד בעובדה וסרטו המורה למשחק הוקרן בפסטיבל ירושלים וביס דוקו וזכה לתמיכת קרן רבינוביץ. 

הפקת סרטים תיעודיים

Play Video

הסרט '' האיש שלא היה '' מאת שלמה חיון עבור עובדה (שידורי קשת)

סרט מייקינג ''הבודדים''

Play Video

הפקת סרט תיעודה עבור שרות הסרטים הישראלי

Play Video

הפקת סרט תיעודי על אילן רמון

Play Video

פרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים

Play Video

לקוחות של סטודיו האנה בי

הפקת סרט דוקומנטארי עבור ''תגלית''

Play Video

הפקת סרט דוקומנטארי פרס המלחינים

Play Video
yes_doco_white_1
עובדה אילנה דיין
משרד התרבות
הפקת סרט תעודי עבור תגלית

כמה עולה להפיק סרט דוקומנטרי

מחירון הפקת סרט תעודי

 • תסריט
  2000 ש''ח
 • יום צילום (כולל צלם, מצלמת 4K סאונד אלחוטי ומקליט)
  1500ש''ח
 • משמרת עריכה
  1600ש''ח
 • תחקיר לפני צילומים
  1000ש''ח
 • אולפן צילום כולל גרין סקרין, וטלפרומפטר
  4000ש''ח
 • קריינות
  1500ש''ח

כמה עולה להפיק סרט תעודי? שאלת מיליון הדולר…התשובה לשאלה זו היא הרבה יותר פשוטה ממה שאתם חושבים. מרכיבי עלות הפקת סרט תיעודי מורכבים ממספר גורמים. הדבר הראשון הוא התסריט. כל סרט מתחיל מרעיון שאותו צריך לפצח ולכתוב לו תסריט. התסריט מנחה את כל הגורמים המעורבים בהפקה כיצד יראה הסרט וכיצד צריך להפיק אותו בצורה הכי יעילה. ככל שהגוף המעוניין להפיק סרט תעודי יהיה סגור על עצמו ככה יהיה פשוט יותר להבין עלויות ולהגיע ליעילות גבוהה יותר. יעילות בהפקה מתבטאת בחיסכון כספי ניכר. כל תסריטאי גובה את מחירו ותלוי בשעות העבודה ומספר הגרסאות אליהם צריך להגיע עד האישור הסופי. לאחר התסריט ניתן לאמוד עלות של הסרט ולפרק אותו למספר ימי צילום. ימי הצילום הם המרכיב השני בעלות הפקת סרט דוקומנטארי. שוב פעם גם כאן המפתח הוא להיות יעילים ולנסות לאחד לוקיישנים לראיונות. לאחר שיש תסריט וצילומים נכנסים לעריכה ואותה ניתן למדוד לפי משמרות עריכה ומספר השעות שצריך לעבוד על הסרט – רק כדי לסבר את האוזן בסרטים תעודיים שמוקרנים בטלויזיה (לא כתבות חדשותיות)  יחס הזמן לדקת שידור הוא כעשר שעות עריכה…כן כן. על כל דקה של שידור לוקח בממוצע משמרת עריכה…תעשו חשבון.

מחירון הפקת סרט תיעודיים

 • ציוד תאורה וסאונד נוספים
  1500ש''ח
 • יום צילום (צוות של 3 כולל במאי )במאי
  4500ש''ח
 • משמרת עריכה אפטר אפקטס
  2200ש''ח
 • שימוש במוזיקה מקורית
  4000ש''ח
 • שימוש במוזיקת ספריה משוחררת זכויות
  500ש''ח
 • תמלול ותרגום לסרט (דקה)
  1000ש''ח
"המסתורין האמיתי שבעולם הוא הגלוי, לא הנסתר…"

אוסקר ווילד

סגירת תפריט
× Whatsapp

גשם ...גשם...בוא...למה לצאת מהבית -

משלוח מתנה בהמרת 5 קלטות בלבד

לפני שאתם הולכים, בואו נדבר... מבטיחים לכם שתרוויחו