המרת סרטי 16 מ"מ וסופר 16 מ"מ עם סאונד

המרת סרטי 16 מ”מ | המרת סופר 16 מ”מ עם פסקול

המרת סרטי 16 מ”מ וסופר 16 מ”מ עם פסקול בשיטת FRAME BY FRAME

סטודיו האנה בי התחדש עם הסורק הטוב מסוגו בישראל להעברת סרטי 16 מ”מ וסופר 16 מ”מ עם סאונד בשיטת פריים ביי פריים באיכות 2K!

סרטי פילם 16 מ”מ שמשו את החובבים שלא יכלו להרשות לעצמם לצלם בפורמט 35 מ”מ, אך מהר מאוד סלילי ה 16 מ”מ והסופר 16 מ”מ הפכו לאלטרנטיבה הטובה והמקצועית ביותר לצילום סרטים, אפילו סרטי קולנוע (הסרטים של גודאר וטריפו לדוגמא צולמו ב 16 מ”מ ולאחר מכן עברו הגדלה – BLOWUP ל 35 מ”מ) סרטי 16 מ”מ נחשבים איכותיים מאוד ונעשה בהם שימוש נרחב ע”י כתבי טלוויזיה, כתבי מלחמה, צילומי הרצאות וחומרים לימודיים וכו’.

היום עדיין מייצרים סרטי 16 מ”מ והחברה העיקרית שמייצרת ומפתחת סרטי 16 מ”מ היא קודאק . (אגב חברת קודאק גם עושה המרת סרטי 16 מ”מ וסופר 16 מ”מ וגם הם משתמשים במכשיר דומה לשלנו )

סריקה בשיטת FRAME BY FRAME | המרת סרטי 16 מ”מ וסופר 16 מ”מ עם פסקול בשיטת פריים ביי פריים

נכון לשנת 2017 שיטת ההמרה פריים ביי פריים היא השיטה הכי עדכנית וחדישה להמרת סרטי 16 מ”מ. הסורק שלנו, שייבאנו אותו לארץ מהולנד משתמש בטכנולוגיה ייחודית הסורקת את הסרט פריים אחרי פריים. סורק סלילי 16 מ׳׳מ שלנו יודע לזהות את הפריימים ע’י שימוש בסמן לייזר המזהה את החורים על הנגטיב או הפוזיטיב ומאותת למצלמה שהיא באיכות 2K לשמור את הפריים. כל frame יכול להשמר כ TIF או BMP או JPG. לארכיונים אנו ממליצים לשמור אצלם את ה TIF. לאחר שהסריקה מתבצעת התוכנה שבינתיים תיקנה צבעים במהלך הדגימה (בעיקר נסתה לשמור על WHITE BALANCE) גם מחתימה את הקבצים בקצב שאנו קובעים עבורה – המרת פילם 16 מ”מ בשיטת frame by frame לרוב מתבצעת לפי 24 פריימים לשנייה. בסורק שלנו יש לנו אפשרות להחתים מ  14 ל 29.3 פריימים לשנייה. אנו קובעים את החתמת הפריימים לאחר צפייה ובדיקה של הסרט על מנת לברר את איכותו ומהירותו. ולבסוף מתקבלים קבצי AVI UNCOMPRESSED  באיכות גבוהה מאוד שיכולה להגיע לכ 12 ג’יגה לדקה.

חשוב להבין – בהמרת סרטי 16 מ”מ וסופר 16 מ”מ עם סאונד אין הבהובים ולא יכולים להיות הבהובים. אנו סורקים את הפריימים!!!

המרת סרטי 16 מ"מ וסופר 16 מ"מ עם סאונד
ההבדלים בין סופר 16 מ”מ ל 16 מ”מ רגיל

סריקה בשיטת ה WET GATE 

זוהי שיטה אשר פותחה במיוחד לטובת סריקה בשיטת פריים ביי פריים – טכנולוגיה זו נוספת למהלך הסריקה ע’י תוספת של חומר אשר מונע את ההשתקפות של השריטות על הפילם. החומר המיוחד ממלא את השריטות שעל הפילם ומכסה אותן ובכך בעצם ”מעלים” אותן עוד במהל הסריקה וללא שימוש בעזרי עריכה שונים ורסטורציית פילם.

סאונד אופטי או סאונד מגנטי

במכשיר שלנו אנו מסוגלים לדגום את הסאונד דרכו במהלך סריקת ה FRAME BY FRAME- זהו אחד הסורקים היחידים בעולם המאפשרים את הדגימה עוד במהלך הסריקה. יש לנו אפשרות לדגום סאונד אופטי או סאונד מגנטי (תלוי איזה סאונד יש על הפילם)

אנקדוטה קטנה – המושג ”פס קול” נולד כאן ממש על הפילם – שימו לב לפס הקול אשר מלווה את התמונה (פס מגנטי חום או אופטי הנמצא לאורכו של הסרט)

סריקת סליל 8 מ"מ בשיטת FRAME BY FRAME
סוגי הסרטים מ – 8מ”מ ועד 16 מ”מ עם ובלי פס קול

כדי ללמוד יותר ולהבין באשר לסריקת פריים בי פריים לסרטי 8 מ”מ וסופר 8 מ”מ אנא הכנסו לאחד מהקישורים הבאים: