טלפון050-2514464
פקס03-5610368

סריקת סליל 8 מ"מ בשיטת FRAME BY FRAME

סריקת סליל 8 ממ בשיטת FRAME BY FRAME החדשנית

העברת סופר 8מ"מ ו 16 מ"מ

סטודיו האנה בי התחדש במכשיר להעברת סרטי 8 ממ וסופר 8 ממ בשיטת FRAME BY FRAME  באיכות 2K (פי 2 מ HD) היחיד מסוגו בישראל!

 

(באם ברשותכם חומרים נדירים של היסטוריית ארץ ישראל או כל חומר אשר יש בו ערך היסטורי או תרבותי אנו נשמח באם תצרו עמנו קשר ונעזור לכם למצוא מימון או שנעשה את זה על חשבוננו למען הדורות הבאים, ההיסטוריה והארכיון הדיגיטלי.)

 

שיטת סריקת הפריים ביי פריים FRAME BY FRAME הינה שיטה חדשנית והכי מקצועית להעברת סרטי פילם הידועים גם כסלילים.

הסורק החדש שלנו יודע לסרוק סרטי 8 מ"מ ו סופר 8 מ"מ, 9.5 מ"מ ו 16 מ"מ ברזולוציה שהיא פי 2 מאיכות HD. (לשם השוואה ראו טבלת רזולוציות בתחתית העמוד)

העברת הסרטים נעשית על ידי סריקת פריים בודד בכל פעם (צריך להבין שיש בממוצע כ 18 פריימים לשנייה בסרט 8 מ"מ) מה שאומר שהרזולוציה שתתקבל תהייה גבוהה ואיכותית במיוחד.

כמובן שהמצלמה והעדשה חייבים להיות יעודים לטובת סריקת סליל 8 ממ בשיטת FRAME BY FRAME. אנו משתמשים במצלמה  אשר נועדה לשימושים מדעיים וטכנולוגיים ובעלת יכולת צילום גבוהה ברזולוציה של עד 2048* 2448 ויותר מ 5 מיליון פיקסלים לתמונה בודדת ויכולת דגימה של עד 16 ביט.

הסורק שאנו משתמשים בו הינו אחד הסורקים הטובים בעולם לסריקת FRAME BY FRAME ( תמונה אחרי תמונה) ומבין הבודדים בעולם שיודע להעביר את הסאונד ביחד עם התמונה ללא צורך בשיטת הטלסינה המיושנת. (באם תרצו לדעת אם יש לכם סאונד בסרט אתם מוזמנים ללחוץ כאן).

מה שעוד מיוחד בסורק שלנו הוא השימוש בטכנולוגית לייזר על מנת לזהות את הפריימים כך שאין סיכוי לפספס פריים. כמו כן הסורק שלנו אינו משתמש בגלגלי שיניים (SPROCKETLESS) על מנת להריץ את הסרט. מה שמבטיח סריקה יציבה וחדה ובכך גם מבטיח את שלמות הסרט היקר לכם.

קצב דגימת הסרט נקבע על ידי צפייה ובדיקת הסרט (המהירות יכולה לנוע בין 14 ל 29.3 פריימים לשנייה) וההחתמה של הפריימים נעשית על ידי תוכנה ייעודית אשר נרכשה ביחד עם הסורק. הקבצים אשר מתקבלים הינם בפורמט AVI UNCOMPRESSED וסרט של 26 דקות יכול להגיע לכ 330 ג'יגה. זה המון! לקוחותינו יכולים לקבל את הקובץ המקורי או קובץ מקודד ל MP4 אשר קטן משמעותית מן הקובץ המקורי וללא ירידה באיכות בתמונה. אחת הבעיות אשר סורקי 8 מ"מ נתקלים בה היא תופעת ההבהובים. בשיטת ה FRAME BY FRAME  אין הבהובים!

להלן תמונה אמיתית של הסורק שלנו:

FRAME BY FRAME TRANSFER, סריקת 8 ממ, סריקת סופר 8 ממ, סריקת 16 ממ, העברה מסלילים, FRAME BY FRAME,סריקת סליל 8 ממ בשיטת FRAME BY FRAME

סטודיו האנה בי מתמחים בהעברת סרטי 8 ממ וסופר 8 ממ ו 16 ממ בשיטת פריים ביי פריים / FRAME BY FRAME

 

להלן דוגמא אמיתית של סרט שנדגם בשיטת הטלסינה המיושנת לעומת סריקת ה FRAME BY FRAME  החדשנית

שימו לב שבשיטת הטלסינה (המסך הימני) ישנו הבהוב שחור קבוע, הפריים הפוך – וזאת בשל השימוש במראה, הפריים אינו מלא – עשו זום אין לתוכו, הצבעים רבויים, אין פוקוס, הפריים מפוקסל….ועוד כהנה כהנה בעיות….

FRAME BY FRAME ושימוש בטכנולוגיית WET GATE

ישנה אפשרות של שימוש בטכנולוגיית WET GATE אשר פותחה במיוחד לסריקת FRAME BY FRAME ומונעת השתקפות של שריטות על הפילם. השימוש בטכנולוגיית ה WET GATE נעשה עוד בשלב סריקת הסרט על ידי מילוי חומר מיוחד על הפילם אשר מכסה את השריטות הקיימות על הסליל ומונע את השתקפות האור ובכך "מעלים" את השריטה עוד במהלך הסריקה.

סריקת 8 מ''מ וסריקת 16 מ''מ, FRAME BY FRAME, העברת סלילים, סריקה בפריים ביי פריים

מהמפעל בארופה בדרך לישראל

סריקת 8 מ''מ וסריקת 16 מ''מ, FRAME BY FRAME, העברת סלילים, סריקה בפריים ביי פריים

בשדה תעופה בדרך לישראל

סריקת 8 מ''מ וסריקת 16 מ''מ, FRAME BY FRAME, העברת סלילים, סריקה בפריים ביי פריים

הסורק FRAME BY FRAME שלנו בדרך לסטודיו

ככה נראה הסורק כשהוא עדיין ארוז

סוך סוף בסטודיו

סריקת 8 מ''מ וסריקת 16 מ''מ, FRAME BY FRAME, העברת סלילים, סריקה בפריים ביי פריים

וכן זה אני וזה הסורק FRAME BY FRAME החדש שלנו

להתייעצות עמנו או להצעת מחיר צרו עמנו קשר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

מספר טלפון(חובה)

נושא

תוכן ההודעה

תהליך העברת סרטי 8 מ"מ וסופר 8 מ"מ

כאשר אנו מקבלים לידינו את הסלילים שלכם אנו למעשה מקבלים מכם אוצר יקר ערך אשר חשוב לכם יותר מכל ולכן אנו ניגשים לעבודה באהבה, מסירות ומקצועיות. אנו מריצים את הסליל על מנת לשחרר את האמולסיה ומנקים אותו, מתקינים לידר (מוביל) ומתקנים את הסרט במקומות בהם נעשו הדבקות וחיתוכים (משום שלהדבקות ישנות יש נטייה להקרע) לפני הסריקה אנו צופים בסרט למשך זמן קצר וזאת על מנת לקבוע את המהירות (שניתנת תמיד לשינוי גם לאחר הדגימה) כאמור רוב סלילי ה 8 מ"מ וה SUPER 8 מ"מ הם במהירות של 18 פריימים לשנייה. אנו מקבעים את המכשיר ומכיילים אותו בהתאם לסליל ואז מתחילים בפעולת דגימת סרט ה 8 מ"מ.

במהלך דגימת הסרטים אנו שולטים בכמות האור (תאורת לד ייחודית בעלת שליטה על RGB) וכן אנו יודעים לתקן צבעים ולעשות WHITE BALANCE על מנת לקבל צבעים איכותיים הקרובים למציאות. לעיתים אנו מקבלים סרטי 8 מ"מ אשר הצבע שלהם דהה או הפך לאדום, או סגול וגם במקרים כאלה יש לנו אפשרות לתקן את הצבע ולקבל איכות תמונה אשר קרובה למקור. אנו מאוד ממליצים להשתמש בשירות תיקון הצבעים והרסטורציה שלנו. הכנסו לכאן על מנת ללמוד יותר.

שיטת התמחור שלנו נעשית לפי דקה של סרט רץ (ולא אנו לא מחייבים על הדקות שיש בהם בלק/חושך או לבן/שרופים – אנו לא חושבים שזה הוגן כלפי לקוחותינו) באם נוח לכם אנו גם יכולים לתמחר לפי פיט או מטר (להלן טבלת המרה מ FEET/מטר לדקות וכן גם טבלה המראה כיצד לזהות את משך הסליל אשר ברשותכם).

את התוצאה המוגמרת תוכלו לקבל בפורמט המועדף עליכם  AVI  או MP4 או DVD. (אנו לא ממליצים לבצע את העבודה רק לDVD שכן ל DVD יש נטייה להישרט ולכן גם לא להקרין את החומר הדגום עליהן). לבחירתכם.

כמו כן ישנה אפשרות של הוספת פס קול לסרטים הדגומים וזאת אנו מבצעים על ידי דגימת החומרים הסרוקים למערכת עריכה, ואז אנו מצמידים פס קול מוזיקה על פי בקשתכם וכזאת אשר מתאימה לסרט (במילים אחרות, לא סתם מוזיקת מעליות)

  • לעיתים קורים מקרים בעת העברת סלילי 8 מ"מ שהסלילים נקרעים ומתפוררים או נשברים משום שהם פגומים או יבשים – אנו נעשה כל מאמץ להעביר את הסלילים אך אין אנו אחראים לשלמות הסרט ולהחזרתו ללקוח.
  • שימו לב!

לא פעם אנו שומעים מלקוחות שלנו או מאנשים שמתעניינים ומבצעים סקר שוק  שמספרים לנו שבמעבדות אחרות אומרים להם שיש להם מכשירי FRAME BY FRAME או לחלופין אומרים להם שאין מצב שיש למישהו מכשיר כזה משום שהוא יקר מאוד. אז נכון הסורק והציוד הנלווה אליו יקרים מאוד. מאוד יקרים! ולכן רוב המעבדות או הפוטואים למינהם לא מעוניינים להשקיע בציוד כזה ומעדיפים לספר סיפורים. בישראל יש מספר מועט של מעבדות (אפשר לספור אותן על 3 אצבעות כולל אותנו)  אשר מסוגלות לבצע סריקות סלילי 8 מ"מ ו 16 מ"מ באיכות גבוהה שלא לומר FRAME BY FRAME.  אז אל תתביישו ותבקשו להגיע ולראות בעיניים את המכשיר (מי שאין לו מה להסתיר יזמין אתכם בשמחה) שמעו מבעל המקצוע כיצד העברה של הסלילים מתבצעת ואז תתרשמו. באם יש לכם כמות סלילי 8 ממ גדולה אנו ממליצים לא לעשות את כולם בבת אחת, תסרקו סליל אחד או שניים והתרשמו מן האיכות שתתקבל ואז תקחו ההחלטה בעניין המשך הסריקה.  היום אנו צועדים לכיוון של טלוויזיות באיכות 4K ו 8K (זה לא כל כך רחוק כמו שאתם חושבים) כך שביצוע הדגימה באיכות של 2K  הוא המינימום המתבקש לעתיד לבוא. למענכם ולמען הדורות הבאים תעשו את הסריקה פעם אחת ולתמיד באיכות המיטבית. זו השקעה חד פעמית שאין לה מחיר.

להלן טבלה המשווה בין הרזולוציות השונות:

סרטי 8 מ''מ, סרטי SUPER8, סרטי 8 מ''מ עם סאונד, סרטי 9.5 מ''מ, סרטי 16 מ''מ, FRAME BY FRAME, פריים ביי פריים, סריקת סליל 8 ממ בשיטת FRAME BY FRAME

סורק סליל 8 מ וסופר 8ממ בשיטת FRAME BY FRAME אנו בסטודיו האנה בי מתמחים בדיגיטציה של סרטי 8 ממ ו 16 ממ באיכות של 2K ו HD. איכות הסריקה היא גבוהה מאוד.

באם ברשותכם חומרים נדירים של היסטוריית ארץ ישראל או כל חומר אשר יש בו ערך היסטורי או תרבותי אנו נשמח באם תצרו עמנו קשר ונעזור לכם למצוא מימון או שנעשה את זה על חשבוננו למען הדורות הבאים, ההיסטוריה והארכיון הדיגיטלי.

FRAME BY FRAME – העברת סרטי 8 מ"מ והמרת סרט סופר 8 מ"מ ישירות מהסרט לקובץ 2K דיגיטלי – FRAME BY FRAME

 FRAME BY FRAME – העברת סרטי 16 מ"מ והמרת סרט סופר16 מ"מ ישירות מהסרט לקובץ 2K דיגיטלי – FRAME BY FRAME

 

אנו בסטודיו האנה בי יודעים לסרוק פילם בשתי שיטות בלבד האחת היא FRAME BY FRAME והשנייה היא בשיטת ה BLOWUP 

בין לקוחותינו ניתן למצוא את משרד התרבות והספורטמוזיאון הלוחם היהודי, שרות הסרטים הישראלי, YES , ארכיון שרות בתי הסוהר, ארכיון קיבוץ מסריק, ארכיון קיבות גבע, ארכיון מועצת עמק הירדן ועוד…

 

open