טלפון050-2514464
פקס03-5610368

קורות חייהם של שלומי ואבישג

אבישג שאולסקי

אבישג שאולסקי

בוגרת בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ב"סם שפיגל ירושלים" ביימה במהלך לימודיה שני סרטים קצרים שהוקרנו בערוץ 2.
מאז שנת 2005 מנהלת יחד עם שלומי חיון את "סטודיו האנה בי" בשנת 2009 סטודיו האנה בי הפיק את הסרט "המורה למשחק" שנתמך ע"י "יס דוקו" ו"קרן רבינוביץ" והוקרן פעמים רבות ב"יס" וב"פסטיבל ירושלים" וזכה לסיקור עיתונאי נרחב.

אבישג  במקביל לעבודתה בסטודיו ליהקה בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה , חלק מהפרויקטים שבהם אבישג לקחה חלק:
"רמזור", "אבודים באפריקה", "מפריח היונים","נבלות", "יחפים", "לילה ועוד לילה" ועוד.
בימים אלו אבישג משלימה תואר ראשון ותעודת הוראה לקולנוע במכללת "בית ברל".

שלומי חיון

שלומי חיוןבוגר בית ספר לאמנויות הבמה סמינר הקיבוצים (לימודי משחק)

בוגר בית הספר ACC בית הספר לקופירייטינג של תרצה גרנות
בוגר בהצטיינות יתרה את בית הספר לקולנוע וטלוויזיה "סם שפיגל ירושליים".
במהלך לימודיו שלומי כתב את תסריט "השעון של פפה" שזכה להצלחה רבה, הסרט הוצג במסגרת תחרות הקינדר פילם בפסטיבל ברלין, זכה במקום ראשון בפסטיבל הסרטים הקצרים של המבורג ובפרס אריה הזהב בפסטיבל הסטודנטים בטאייפיי.סרט הגמר שביים שלומי כסטודנט "חיים היה פה" זכה בפרס סרט הגמר המצטיין של בית הספר והוקרן בפסטיבלים של בייג'ינג, ירושלים, פואטייה, ניו יורק לסרטי מחתרת, קרקוב, מומביי, תל אביב לסטודנטים ועוד.

לאחר לימודיו שלומי הקים וניהל את סטודיו האנה בי ובמקביל עבד כתסריטאי בסדרה "עספור" וכבמאי פרילאנסר בתוכנית "עובדה" ובמאקו.

בשנת 2010 שלומי צילם, כתב וביים את הסרט "הבודדים- מאחורי הקלעים" המבוסס על סרטו של רנן שור בהפקת 'נורמה הפקות' ובתמיכת 'קרן הקולנוע הישראלי'. הסרט הוקרן במסגרת שידורי קשת והוט.
בשנת 2010 שלומי התחרה בפסטיבל ירושלים בקטגוריית תחרות הסרטים התיעודיים עם סרטו "המורה למשחק", הסרט "המורה למשחק" הינו סרט הביכורים של שלומי חיון וזכה לתמיכה של "קרן רבינוביץ" ו"יס דוקו", הסרט הוקרן בסינמטקים ברחבי הארץ ובמסגרת שידורי "יס דוקו". הסרט זכה לביקורות והדים חיוביים על ידי הצופים ובאמצעי התקשורת השונים.

כמו כן מאז שנת 2007 ועד היום שלומי חיון מעביר סדנת תסריטאות לקופירייטרים במכללת תילתן.

+GOOGLE

<< חזרה לאודות
open